0
De brekerjongens

De brekerjongens

'De brekerjongens' van Ellen Marie Wiseman: het rauwe verhaal over kinderarbeid
in de mijnen en de hoopvolle strijd van een jonge vrouw voor gerechtigheid.
1912. Na het overlijden van haar ouders keert de 19-jarige Emma Malloy
noodgedwongen terug naar haar geboorteplaats Coal River. Daar aangekomen wordt
ze als een bediende behandeld door haar oom en tante en krijgt ze helemaal
niets voor haar werk in de familiewinkel. Maar ze heeft het goed in
vergelijking met de armoedige mijnwerkers die alleen tegen schandalig hoge
prijzen voedsel, kleren en gereedschap kunnen kopen en de mensen met schulden
die ze met lege handen terug naar huis moet sturen.
Maar het meest hartverscheurend om te zien zijn de brekerjongens die in het
stadje leven; jonge kinderen die de hele dag kool uitzoeken aan een lopende
band tussen gevaarlijke machines. Hun met roet besmeurde gezichten herinneren
Emma aan haar broertje dat ze lang geleden verloor en er breekt iets in haar.
Ze begint met het achterlaten van pakketten met voedsel bij de krotten en
scheldt mijnwerkers hun schulden kwijt.
Met haar daden haalt ze zich de woede van de mijneigenaar en de politie op de
hals, maar het leidt ook tot een verbond met een charismatische mijnwerker die
aanbiedt haar te helpen de waarheid boven tafel te krijgen. De grens tussen wat
legaal is en wat rechtvaardig vervaagt, en Emma riskeert alles om haar geweten
te volgen.
Ellen Marie Wiseman schrijft over de lichtpuntjes in de zwartste bladzijden van
de geschiedenis. Eerder schreef ze 'De pruimenboom' en 'Wat ze achterliet'.
€ 20,99

De brekerjongens

EAN-code:
9789029726733

Uitgeverij:
Voorhoeve

Aantal pagina's:
366

Bindwijze:
Paperback

Levertijd:
Binnen 1 werkdag in huis!



   
Anderen bekeken ook:
Zondebok
Jacobine van den Hoek - 'Zondebok' van Jacobine van den Hoek is een sfeervolle en spannende historische
roman over een krachtige vrouw in het zestiende-eeuwse Amsterdam aan ...
€ 21,99
verder
Kruis van vrede
Abigail J.Hartman -
1415. Fiona woont op het landgoed van haar vader in het Engelse Wales.
Ze is vijftien jaar als Giovanni, haar enige broer, het ...
€ 9,99
verder
De dokter van Mount Laurel
B.J. Hoff - West Vrginia, 1869 - Drie jaar geleden vestigde dokter Daniel Kavanagh zich in
het pittoreske stadje Mount Laurel en zette daar een dokterspraktijk ...
€ 19,95
verder
Meer van deze auteur...
Wat ze achterliet
Ellen Marie Wiseman - Voor de liefhebbers van Kristin Hannah en Jenna Blum: Wat ze achterliet van
Ellen Marie Wiseman is een ontroerende roman over een moeder ...
€ 21,99
verder
De pruimenboom
Ellen Marie Wiseman -
'Bloei waar je geplant bent', zei haar oma altijd tegen haar. Maar de
17-jarige Christine Bolz weet dat er een hele wereld ...
€ 20,99
verder