0


Het pauperparadijs

Het pauperparadijs

Amsterdam-Noord tijdens de crisisjaren: Roza Dingemans, moeder van een door schulden en alcoholisme getroffen gezin, probeert haar waardigheid te bewaren. Ze ontleent haar trots aan een gerucht over een voorname afkomst. Maar is dat werkelijkheid of mythe? Op zoek naar de feiten stuit haar kleindochter, de auteur, op een verborgen geschiedenis: de heropvoedingsexperimenten in het Drentse Veenhuizen waaraan haar voorouders werden blootgesteld. Wat begon als een bevlogen plan om de onderklasse te verheffen veranderde al snel in een fuik. Suzanna Jansen volgt vijf generaties van haar familie. Van bedelaarskolonie Veenhuizen tot wonen-onder-toezicht in de twintigste eeuw. Gaandeweg blijkt hoe de opvoedcampagnes ingrijpen in het leven van Roza Dingemans en haar nazaten. Deze uitgave bevat een extra hoofdstuk met nieuw, recent gevonden materiaal en een reactie op de UNESCO-Werelderfgoedstatus.

€ 20,00

Het pauperparadijs

EAN-code:
9789463821902

Aantal pagina's:
278

Bindwijze:
Paperback

Levertijd:
Binnen 1 werkdag in huis!




In winkelwagen
Anderen bekeken ook:
De hoogste prijs
Hannelie Groenewald - Hannelie Groenewald volgt met haar man Werner Gods roeping naar Afghanistan, een primitief land, waar een grote geestelijke duisternis heerst. Met hun zoon ...
€ 19,95
verder
De strik ontkomen
Frieda Mout-van der Linden -
De duivel probeert op allerlei manieren ons leven binnen te dringen.
Occultisme is een van zijn belangrijkste wapens. Veel mensen denken ...
€ 9,95
verder
Waar rook is
Grace Hitchcock - ‘Waar rook is’ van Grace Hitchcock is een wervelende mix van humor, spanning en romantiek, voor de liefhebbers van Deeanne Gist en Karen ...
€ 21,99
verder
De gelukkige schipbreuk
W. Ziethe -
'De gelukkige schipbreuk', bewerkt door Jan-Arie Tuinman.

€ 2,95
verder
Hij kent mij!
Silvia Tarniceriu -
Hebben mijn ouders gelijk of de leraren op school?
Voor de Roemeense Silvia Tarniceriu (1951-2013) is dit een enorm dilemma als ze op de ...
€ 14,95
verder